Styl,  Vintage shopping

Jedwab w wydaniu vintage, czyli pierwsze zamówienie z Deux Birds

Szukając interesujących, wartościowych ubrań, nie raz i nie dwa docierałam na koniec internetu. No, przynajmniej jak na naszą szerokość geograficzną 😉 Tak trafiłam na sklep internetowy Deux Birds – niewielki internetowy vintage shop z wysyłką ze Stanów Zjednoczonych.

Od bardzo dawna śledzę ich konto na Instagramie i wzdycham do jedynych w swoim rodzaju pięknych rzeczy. Często pojawiają się tu markowe ubrania, większość jest wykonana z wartościowych materiałów takich jakich kaszmir lub jedwab. Szczególnie doceniam ten ostatni, bo rzeczy z naturalnego jedwabiu kupuję najczęściej właśnie z drugiej ręki (mając na uwadze najbardziej rozpowszechniony sposób pozyskiwania przędzy jedwabników).

Z reguły większość ubrań na Deux Birds wyprzedaje się jeszcze zanim zdecyduję się na zakup 🙂 Dlatego decyzja o zakupie tej jedwabnej koszuli w odcieniu cappuchino była bardzo szybka. Miłość od pierwszego wejrzenia, skok na głęboką wodę, a potem.. 2 tygodnie oczekiwania w niepewności. Był to mój pierwszy zakup nie tylko w Stanach, lecz także w sieciowych sklepach z ubraniami vintage, które z reguły kupuję stacjonarnie.

Zastanawiałam się więc, czy stan tej używanej i bardzo delikatnej koszuli będzie akceptowalny, czy nie zapłacę drakońskiego cła, czy, w końcu, mój zakup dotrze… W sklepie nie podawałam swojego adresu, który został automatycznie pobrany z PayPal – może kogoś zaprawionego w zakupowych bojach zza oceanu to nie dziwi, ale mi coś takiego przydarzyło się po raz pierwszy.

Na szczęście moje obawy się nie spełniły. Wszystko było w jak największym porządku. Dlatego, jeśli lubicie dobrze zachowany vintage – warto mieć to miejsce na swoim celowniku.

Koszulę połączyłam z białymi jeansami, również vintage. Zaskakujące, jak ponadczasowe są te rzeczy!

Co sądzicie? Macie doświadczenie z internetowymi vintage shopami?

Featuring:

  • Silk vintage shirt from deuxbirds.shop
  • Vintage jeans
  • D’Orlan vintage earrings
  • Sotho necklace
  • Reserved shoes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *