Vintage lookalike check suit
Vintage lookalikes

Vintage lookalikes: #1 Check suit

Ostatnio na zagranicznym portalu jednego z modowych czasopism wpadłam na kolejny pomysł na wirtualne stylizacje. Tym razem jednak jest to wersja bardziej zdyscyplinowana. Dlaczego „zdyscyplinowana”? Bo ograniczała mnie nie fantazja, jak w przypadku serii Friday Picks, lecz chęć naśladowania krojów i wzorów żywcem zaczerpniętych z ubiegłej epoki. Chciałabym tą serią pokazać, jak wiele jest inspiracji vintage w nowoczesnej modzie.

Do tej serii wybrałam kilka stylizacji z różnych wydań Vogue’a z poprzedniej epoki. Będę je sukcesywnie tu publikować, dlatego zachęcam do zaglądania 🙂

Na pierwszy ogień idzie look z Vogue’a z 1998 roku. Na wykorzystanym tutaj zdjęciu przepiękna Yasmin Le Bon pozuje ubrana w szary garnitur damski. Męski krój i szerokie nogawki spodni nie odbierają jej ani krzty elegancji i kobiecości. Stylista magazynu połączył je z ażurową bluzką z kołnierzem stójką i  paskiem zdobionym łańcuszkami i zawieszkami. Bardzo podobne rzeczy można obecnie  znaleźć w sieciówkach. Zobaczcie sami:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *