z czym połączyć szarą marynarkę
Styl

Idealna marynarka do noszenia… solo

Czy traktujecie marynarkę jako samodzielny element stylizacji? Zapewne nie. Jeszcze nie tak dawno ja sama, próbując odpowiedzieć na pytanie o tym, z czym łączyć szarą marynarkę w kratę, postawiłam na kultowy zestaw, któremu zaufała niejedna ikona mody. I choć kombinacja składająca się z golfu i żakietu to połączenie niezawodne, dziś wybrałam model, który doskonale spisuje się… solo! Marynarka idealna – nic dodać, nic ująć 😊

szara marynarka damska blog

Zależało mi na efekcie marynarki założonej wprost na ciało. Jednak aby z tego efektu skorzystać, warto jest zachować ostrożność i zadbać o równowagę. Dwurzędowa szara marynarka z ASOS stanęła na wysokości zadania! Po pierwsze – nie ma tu mowy o odsłanianiu ciała czy głębokim dekolcie. Jej dwurzędowy, taliowany krój idealnie dopasowuje się i przylega do figury. Wydłużony fason i chłodny odcień dodatkowo dodają stylizacji męskiego sznytu, umiaru i surowej elegancji.

szara marynarka w kratę damska
szara marynarka brazowe buty

Fokus na detale

Poszerzone dzięki wszytym poduszkom ramiona dodatkowo wyrównują proporcję, wysmuklając optycznie talię i równoważąc wizualnie biodra. Jest to świetne rozwiązanie dla dziewczyn, które mają figurę typu gruszka. Uwydatnione ramiona dodają też ledwo zauważalnej eleganckiej naleciałości rodem z lat 80-tych, którą sobie wyjątkowo cenię.

szara marynarka boyfriend stylizacja
esprit vintage earrings

Nie żebym sugerowała, że wyglądam w nich niczym Cindy Crawford w styczniowej edycji Vogue US z roku 1987  😉 – po prostu ten detal nadaje sylwetce władczego i asertywnego wyglądu 😉 Robił to, zresztą, od zawsze – tylko zobaczcie trend na tzw. „power suit”  tu oraz tu.

idealna marynarka

Tak założona marynarka – to tzw. statement piece sam w sobie, dlatego inne elementy kreacji powinny być bardziej stonowane. Połączenie jej z długimi klasycznymi czarnymi spodniami dzwonami pozwoliło uniknąć efektu przeładowania, a zarazem wzmocniło charakter lat 80-tych tej stylizacji.

szara marynarka jakie buty

Dodatki vintage

Całość uzupełniłam prawdziwymi dodatkami vintage – dużą skórzaną kopertówką z rzymskiego sklepu Pifebo Vintage, o której wspominałam już w tym wpisie, oraz klipsami vintage Escada, które możecie znać z tej notki o Ómama Antik w Budapeszcie.

Fot. Łukasz Łuciuk (klik do strony)

Featuring:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *